niedziela, 15 marca 2015

Ile to jeszcze będzie trwało?

Ostatnio moja pracą z psem, sięga dna. Nie wiem czym jest to spowodowane, lenistwem psa czy moim. Tak czy inaczej zauważyłam, że ostatnio bardzo trudno dogadać mi się z Chillą. Na spacerach pies zachowuję się jak głuchy i żyje po swojemu. Biega gdzie chce i robi co chce, więc oznacza to niestety chodzenie na smyczy. Jeżeli chodzi o trening jest jeszcze gorzej. Chilla jest psem uwielbiającym agility, niestety wczoraj zachowywała się tak jakby nie wiedziała do czego to służy. Mimo zabawek, pisków, jedzenia nie idzie nam najlepiej. Treningi trwają max. 15 minut, bo po tym czasie pies się wyłącza mimo wielu zachęt. Pytanie czy problem tkwi we mnie czy w psie. Jak na razie dajemy sobie przerwę i zobaczymy jak się potoczy. 


13 komentarzy:

 1. Ale obidiensy były dobre :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje paskudy też tak czasem mają. Przerwa to dobre rozwiązanie. I Ty i pies nabierzecie dystansu do wszystkiego, a potem jak wrócicie na pewno będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dino też ostatnio traci mózg ja sobie to tłumaczę nagłym wzrostem temperatur :)

  OdpowiedzUsuń
 4. może z motywacją coś nie tak :( moje burki też tak często mają a potem po przerwie jest okey :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas (tfu, tfu) jest na razie dobrze... ale jak zrobi się cieplej to wiem, że będzie przestój...
  Zróbcie sobie przerwę, niech pies zatęskni za porobieniem czegoś i później skróć jej treningi, może tego właśnie potrzebuje, takie ciut cofnięcie się :)

  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że to nie jest tak, ze jedna sesja trwa 15 minut ;]
  Każdy pies ma czasami zly dzień, tydzień, :-miesiąc - nie zniechecaj się! Z pewnością wszystko się poprawi :)
  atomiszczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja bestia również coś ostatnio wyłącza się przy treningu agi. :( Tak samo jak osoba, która napisała któryś z komentarzy powyżej sądzę, że to przez te wachania temperatury. Ale jak wiosna będzie już w pełni, to moim zdaniem raczej się poprawi. ;)

  Pozdrawiamy!
  W&E
  yorkshireterrier-eddy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem szczerze , że u nas podobnie , chłopaki robią co chcą , i mają mnie gdzieś , głównie na spacerch ...
  swiatmoichzwierzakow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. masz rację, zrób przerwę, czasem psy tego potrzebują. Krótkie spacery, nie długie, na około 2 tygodnie i później zobaczysz jaki speed będzie miała w pracy ;d

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiosenne przesilenie! Tego trzeba się trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 15 minut absolutnego skupienia na zadaniu to dla psa bardzo długo. Serio.
  Obniż kryteria. Zrób Chilii trening, który będzie trwał 2-3 minuty i na 101% zakończy się sukcesem - poćwiczcie coś prostego, o czym wiesz, że pies na pewno to umie, nagradzaj ją sowicie, wylewnie chwal, a potem zwolnij do swobodnego biegania i zabierz treningowe zabawki. Pokaż jej, że trenowanie z Tobą jest fajne, ale jednocześnie, że jest wydarzeniem rzadkim i krótkim, więc kiedy się pojawia warto korzystać z okazji. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczy wiesz to nie jest tak, że jedna sesja trwa 15 min i oczekuje od niej maksymalnego skupienia w tym czasie. Raczej chodzi o to, że sam trening trwa 15 min, a w tym czasie jest około 3 sesji po około 2 min. Jednak w tym momencie wszystko powraca do normy. Bardzo dziękuję za porady :)

   Usuń
 12. Przerwa najlepiej wam zrobi :) U nas też tak czasem jest. Ale to przechodzi ;p Ostatnio w cale mój pies nie mógł się skupić w sumie to przez mój problem i nasze treningi przesunęłyśmy póki nie będzie dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń