Chilla

Imię: Chilla
Rasa: Owczarek niemiecki (w typie)
Rok urodzenia: 2009
Waga: 30 kg


Chilla jest moim pierwszym psem (wzięta ze schroniska). Pewnie dla niektórych może to być nieodpowiedzialne, że jako pierwszego psa wybrałam sobie owczarka. Zgadzam się, że zbytnio nie wiedziałam co mnie czeka w późniejszym czasie, ale byłam tak nią zauroczona, że się stało (od małego chciałam mieć psa). Dopiero potem zdałam sobie sprawę na czym polega praca z takim psem. Musze przyznać, że dzięki niej wiele się nauczyłam o psach. Chilla jest inteligentna i czasami kilka minut zajmuję nauczenie się jej jakiejś sztuczki. Oczywiście sprytna, zawszę stawia na swoim. Trenujemy również kilka psich sportów oczywiście amatorsko. Oczywiście Chilla nie jest bez wad. Jest agresywna to niektórych psów. Oczywiście nie jest to bardzo mocne. Pracujemy nad tym i dzięki temu już potrafi się bawić z niektórymi psami i pozwala mi się również bawić z innymi psami to jest sukcesem. Jeździmy również razem na obozy, wakacje, psie seminaria. Musze przyznać, że dzięki niej poznałam wiele niesamowitych osób za co jestem jej również wdzięczna. Tak naprawdę jesteśmy nierozłączne, gdziekolwiek jesteśmy to zawszę RAZEM!

Najczęściej ćwiczymy agility na naszym podwórkowym torze.

5 komentarzy:

 1. Czy z owczarkiem można bez problemu ćwiczyć oczywiście amatorsko agility? Zaczynając przygodę z tym psim sportem na czym na początku się skupić? Jakie komendy i ćwiczenia na początek? Świetny bloog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile jest zdrowy i nie ma zniszczonych stawów tzw owczarek niemiecki wystawowy. A o porady jak zacząć najlepiej zasięgnąć na jakimś seminarium czy od osoby która profesjonalnie to ćwiczy bo do każdego psa trzeba podejść indywidualnie ~ by Huskana

   Usuń
  2. Czyoi onek showek nie moze ćwiczyć agi? Bo co? Bo to show i ma niski zad ? I pewnie powiesz ze od urodzenia ma juz dysplace b ood urodzenia jest ustawiany na showa .

   Usuń
  3. Nie chodzi o sygnowanie owczarka na typ "work", a "show", ale o różnice jakie między tymi typami istnieją. Obecnie owczar z linii wystawowej przypomina zjeżdżalnię, a nie zdrowego psa wydajnego w pracy.

   Usuń
 2. Zdjęcie jak Chilla przechodzi slalom genijalne, zakochałam się.
  Pozdrowienia K&F

  OdpowiedzUsuń